Import towarów do Wielkiej Brytanii

Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii niekiedy decydują się na założenie działalności gospodarczej, może być to przykładowo działalność self-employed.

Dzięki temu mogą znaleźć pracę, oferować różnego rodzaju usługi firmom, które wymagają samozatrudnienia. Mogą być się to także firmy zajmujące się importem towarów z Polski, w tym przypadku należy pamiętać o wszystkich formalnościach celnych, składanie deklaracji celnych, zgłoszeń, jak również uregulowaniu wszystkich należności podatkowych oraz celnych, takich jak akcyza czy też podatek VAT.

Import towarów do Wielkiej Brytanii

Jakie formalności należy dopełnić podczas importu?

W wielu przypadkach zarejestrowanie działalności self-employed w formie z podatkiem VAT jest korzystne ze względu na rozliczenia z fiskusem, w przypadku zagranicznego obrotu towarowego. Dzięki temu będziemy mogli kompensować podatek przy sprzedaży towarów na terenie Wielkiej Brytanii. Sytuacja wielu firm zajmujących się importem do Wielkiej Brytanii po Brexicie bardzo się zmieniła. W grę wchodzą nowe przepisy podatkowe, VAT oraz akcyza. Obecnie należy dopełnić wielu formalności celnych, trzeba posiadać numer EORI, zarejestrować się w systemach administracji celnych, podporządkować przepisom o konieczności zgłoszeń towarów, które importujemy do Wielkiej Brytanii. Należy pamiętać o klasyfikacji celnej, od której może zależeć podstawa opodatkowania, przepisy mówią, jakie towary można importować. Importerzy powinni pamiętać także o wszystkich dokumentach niezbędnych do importu, sprzedaży importowanych przedmiotów na terenie Wielkiej Brytanii, będą to przykładowo certyfikaty, które powinniśmy uzyskać od producenta lub też firmy, która sprzedaje nam towar z zagranicy.

Osoby, które chcą założyć firmę zajmującą się importem do Wielkiej Brytanii, mogą obecnie skorzystać z pomocy film logistycznych, które pomogą przygotować dokumentację potrzebną do założenia firmy tego typu. Może być to self-employed, czy też inne rodzaje firm. Doświadczone osoby zajmujące się logistyką mogą przeprowadzić nas przez cały proces rejestracji firmy, zapoznać z przepisami dotyczącymi importu, odprowadzenia akcyzy, podatku. Dzięki temu znacznie szybciej zarejestrujemy działalność, będziemy wiedzieli, w jaki sposób prawidłowo rozliczać się z zakupionych towarów.

Więcej informacji na temat importu towarów do Wielkiej Brytanii możemy znaleźć na stronie https://daumanlogistics.pl/dzialalnosc-self-employed-w-uk-a-import-towarow-z-polski-2/. Firmy logistyczne mogą pomóc nam nie tylko w załatwieniu formalności, ale także służyć usługami przewozowymi. Dodatkowo firmy logistyczne mogą dokonać w naszym imieniu wielu formalności podczas importu, które będą dotyczyły zgłoszenia celnego, uiszczenia należności celnych oraz podatkowych.