Czym jest LinkedIn? Podstawowe informacje

LinkedIn to specjalny serwis internetowy, dzięki któremu możliwe jest skuteczne i łatwe nawiązywanie kontaktów pomiędzy profesjonalistami zajmującymi się różnymi formami działalności, biznesem i karierą.

Między innymi za pomocą tej platformy, każdy ma możliwość uzyskania cennych zasobów i wsparcia oraz budowania relacji z ewentualnymi i obecnymi klientami oraz partnerami. Szczególnie, z serwisu tego korzystają freelancerzy, przedsiębiorcy prowadzący działalność w swoim domu czy też telepracownicy. Warto dowiedzieć się czegoś więcej o LinkedIn.

Czym jest LinkedIn? Podstawowe informacje

Podstawowe informacje na temat LinkedIn i korzystania z tego serwisu

Można śmiało stwierdzić, że LinkedIn to pewnego rodzaju sieć społecznościowa dla osób zajmujących się biznesem i reprezentujących różne profesje. W porównaniu z innymi serwisami społecznościowymi, platforma ta nie służy do poszukiwania przyjaciół tylko do budowania sieci relacji biznesowych, mających realny wpływ na sukces oraz zarobki prowadzonej przez siebie działalności. Witryna ta zrzesza międzynarodowych członków, więc można budować relacje biznesowe z klientami i partnerami zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi.

Podobnie jak w przypadku innych portali społecznościowych, również w przypadku LinkedIn, sprawą absolutnie konieczną jest założenie własnego konta oraz stworzenie profilu z odpowiednim zdjęciem, grafikami, opisem doświadczenia, itp. Warto zadbać o szczegółowe zaprezentowanie własnej osoby i działalności, ponieważ ma to istotny wpływ na późniejsze nawiązywanie kontaktów i postrzeganie w oczach ewentualnych współpracowników albo klientów.

W sieci można często znaleźć pytania typu „LinkedIn co to„. Okazuje się, że założenie profilu, podawanie informacji na swój temat i budowanie relacji biznesowych przy pomocy tej platformy nie jest trudnym zadaniem. Pod wieloma względami proces ten nie odbiega od prowadzenia własnego profilu na Instagramie czy też Facebooku. Dodatkowo w sieci można znaleźć wiele istotnych poradników związanych z budową relacji biznesowych za pośrednictwem LinkedIn.