Jak uzyskać maksymalne plony w uprawie domowej?

Aby uzyskiwać wysokie plony w hodowli domowej roślin warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, z pewnością ważne będzie oświetlenie, donice, systemy odpowiadające za utrzymanie wilgotności czy też temperatury.

Oczywiście warto zwrócić uwagę iż często przygotowanie całego pomieszczenia pod uprawę rośliny jest dość nieopłacalne, dlatego też często wykorzystuje się różnego rodzaju namioty, szafki. Małe pomieszczenia będą w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu nie będziemy musieli wykorzystywać dużej ilości żarówek, zamknięty mały mikroklimat doskonale sprawdzi się w przypadku uprawy domowej marihuany.

Jak uzyskać maksymalne plony w uprawie domowej?

Akcesoria do uprawy marihuany w domu

Jak wiadomo należy przygotować odpowiedni, wytrzymały stelaż, możemy przygotować namiot w którym ściany będą wykonane z materiału. Mogą być od wewnątrz obłożone różnego rodzaju folią która będzie zapobiegała ulatnianiu się wilgoci, warto bowiem pamiętać iż w tego rodzaju namiotach należy zadbać o odpowiednią wilgotność. Dodatkowo także wykorzystuje się folię która odbija światło dzięki czemu będziemy mogli z dużo większą skutecznością wykorzystać nasz system oświetlenia. Naturalnie dzięki temu zwiększymy nasze zbiory, zmniejszymy zużycie energii a także przyspieszymy plony ze względu na większą ilość dostępnego światła.

W uprawach w pomieszczeniach zamkniętych bardzo dużą rolę odgrywa odpowiednia wilgotność ale także nie możemy zapominać o wentylacji. Wilgotność sprzyja powstawaniu grzybów, pleśni które oczywiście mogą znaleźć się na roślinach, dlatego też wymiana powietrza, obieg wokół całego pomieszczenia będzie z pewnością bardzo istotny. Dlatego też będziemy potrzebowali wydajnego wentylatora który zapewni wymianę powietrza w namiocie uprawowym. Naturalnie obecnie możemy znacznie zautomatyzować wiele procesów, możemy przykładowo automatycznie sterować światłem, wilgotnością, podawaniem wody czy też nawozów.

Z pewnością znajdziemy obecnie wiele sklepów które oferują profesjonalne akcesoria do uprawy marihuany które mogą pozwolić na uzyskanie bardzo wysokich zbiorów. Dzięki nim stworzymy optymalne warunki do uprawy w domu, tego rodzaju uprawy pozwalają na uzyskanie dużo większych plonów niż uprawa na zewnątrz.