Jak wybrać odpowiedni klosz do lampy?

Lampy ze szklanymi kloszami to wszechstronna opcja oświetlenia domu czy przestrzeni biurowej.

Od tradycyjnego po nowoczesny styl, każdy znajdzie coś, co będzie odpowiednie do jego lampy. Szklane klosze mogą być pięknym dodatkiem do wystroju każdego wnętrza. Mają atrakcyjny, elegancki wygląd, który jest naprawdę ponadczasowy. Szklane klosze są dostępne w wielu stylach, kształtach i rozmiarach, aby pasowały do każdego pomieszczenia w domu. Niektóre szklane klosze są nawet wykończone wzorami i zdobieniami, znajdziemy także wiele rozmiarów i modeli kloszy szklanych do lamp stojących.

Jak wybrać odpowiedni klosz do lampy?

Szklane klosze do lamp stojących

Szkło jest idealnym materiałem na klosze do lamp, ponieważ przepuszcza światło. Rezultatem jest jasne i żywe światło lub bardziej nastrojowe, w zależności od rodzaju szkła, koloru i stopnia przejrzystości wybranego klosza. Szklane klosze od setek lat były używane w oprawach oświetleniowych. Przed wynalezieniem plastiku i chromu szkło było bardzo powszechnym materiałem używanym w oświetleniu. Dodatkowo szklane klosze do lamp stojących są bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

Tradycyjne szklane klosze mają bardzo elegancki i szykowny wygląd, idealnie nadają się do stworzenia w domu stylu inspirowanego stylem vintage, który jest dziś tak popularny. Połącz ten typ klosza z tradycyjnymi drewnianymi lub antycznymi mosiężnymi podstawami lamp, aby stworzyć ponadczasowy wygląd i dodać charakteru i uroku swojemu domowi. Bez problemów znajdziemy odpowiedni klosz do lampy, który uzupełni wystrój pomieszczenia i nada mu funkcjonalności.

W sprzedaży znajdziemy również gamę szklanych kloszy do lamp stojących w kształcie kuli. Jasne odcienie takich kloszy mają wygląd bardziej z lat sześćdziesiątych, który nada wnętrzu stylowy akcent retro. Połącz je z chromowanymi podstawami i okuciami lamp, aby nadać im nieco nowoczesności. Szklane klosze do lamp stojących znajdziemy w wielu kolorach, nie muszą to być odcienie białe i matowe, znajdziemy także klosze bardziej nowoczesne, w ciekawych kolorach, z przejrzystego szkła, z kryształkami czy pięknie dekorowane.