Jakie rodzaj płytek najlepiej sprawdzi się w łazience?

Planując aranżacje łazienki powinniśmy wiedzieć jakie elementy będą miały największy wpływ na ogólny odbiór pomieszczenia.

Z pewnością płytki które ułożymy na ścianie oraz na podłodze będą decydowały o kolorystyce, jeżeli będą to płytki jasne mogą przykładowo nieco rozświetlić oraz powiększyć optycznie pomieszczenie. W przypadku dużej łazienki możemy zastosować płytki ciemniejsze, które wprowadzają bardzo ciekawy nastrój, obecnie chętnie wybierane są płytki gresowe które imitują kamień w różnych kolorach. Stosowane są nadruki komputerowe które pozwalają uzyskać wygląd imitujący kamień, wówczas płytka jest praktycznie nie do odróżnienia pierwszy rzut oka od prawdziwego marmuru czy też granitu.

Jakie rodzaj płytek najlepiej sprawdzi się w łazience?

Płytki gresowe w aranżacjach wyjątkowych wnętrz

Właściwe dobranie płytek do wielkości pomieszczenia jest ważne aby odpowiednio pokryć powierzchnię, dostępnych jest wiele rozmiarów płytek. Mogą być to płytki kwadratowe o wielkości 60 x 60 cm lub też prostokątne przykładowo 60 x 120 cm. Jest to często spotykany rozmiar dużych płytek gresowych, dodatkowo będą się one charakteryzowały wysokością około 9 mm. Z pewnością wielu producentów płytek gresowych wykorzystuje podobne wymiary, dzięki czemu możemy łączyć ze sobą płytki z różnych serii, przykładowo do jasnych płytek dodać pasek ciemniejszych, dzięki czemu wnętrze będzie dopełniane przez inny kolor.

Zaletą gresu jest możliwość zastosowania go zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Jest to materiał mrozoodporny, wytrzymały na nacisk, w czasie produkcji stosuje się walcowanie, wysoką temperaturę w czasie wypalania, co powoduje, iż gres będzie służył nam przez wiele lat. Warto zwrócić uwagę na jego powierzchnię, możemy bowiem wybrać gres polerowany lub też szkliwiony. W przypadku szkliwa płytka jest zabezpieczona przed wilgocią oraz wodą, natomiast płytkę polerowaną możemy dodatkowo zaimpregnować. Bardzo modne są obecnie płytki imitujące drewno, może być to płytka dość wąska, natomiast długa która będzie przypominała wymiar deski. Mogą być tobą odcienie jaśniejsze, ciemne które możemy dobrać przykładowo do podłogi w naszym salonie.

Często stosuje się także płytki imitujące marmur, bardzo ciekawą ofertą jest seria Egen Oasis, znajdziemy tu płytki jasne, ciemniejsze które będą pasowały do różnych wnętrz i różnych pomysłów na aranżacje. Dostępne są na stronie internetowej https://e-plytki.eu/pl/c/OASIS/7507, znajdziemy tu płytki jasne, kremowe, szare zatem możemy dopasować się do różnych pomieszczeń. Na uwagę zasługuje bardzo realistyczny rysunek charakterystyczny dla marmuru.