Osoby, które mają mało miejsca w kuchni, chcą lepiej zorganizować swoje szafki, mogą wykorzystać kosz cargo, jest to kosz wysuwany, którzy może zastąpić nasze tradycyjne szafki lub szuflady.

Kosze cargo najczęściej wykonane są z metalu, posiadają prowadnice, które ułatwiają wysunięcie oraz dostęp do całej powierzchni kosza.

Kuchenne kosze cargo

Gdzie warto zastosować kosz cargo?

Kosze często produkuje się ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są one trwałe, dobrze sprawdzają się w przypadku przechowywania artykułów spożywczych. Możemy wybrać różne modele przystosowane do przechowywania talerzy, garnków lub też posiadające tacki. Kosze cargo posiadają dwa lub trzy poziomy, aby optymalnie wykorzystać powierzchnię. Kosze cargo mogą bardzo dobrze wpasować się w naszą kuchnię, mogą posiadać fronty jednakowe z innymi szafkami, można stosować różnego rodzaju uchwyty meblowe. Często wyposażone są także w cichy domyk, istnieje możliwość wybrania różnej wielkości, szerokości w zależności od potrzeb. Mogą być to przykładowo wąskie kosze cargo do przechowywania artykułów spożywczych w butelkach.

Kosze montuje się do ścianek mebli za pomocą śrub, prowadnice umożliwiają łatwe wysuwanie kosza, stosuje się tu wiele nowoczesnych elementów, takich jak samodomykacze. Kosz tego rodzaju pozwala optymalnie zorganizować miejsce w naszej kuchni, daje nam swobodny dostęp do wszystkich produktów, ułatwia wyciąganie przedmiotów leżących na końcu. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na stosowanie tego typu koszy, zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się kuchnię dostosowaną do naszych potrzeb, powstającą na zamówienie, wówczas bardzo łatwo można przygotować plan, który uwzględni kosz cargo.

Z pewnością kosz cargo to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które posiada wiele opcji ustawień, znajdziemy różne typy koszy przeznaczone do przechowywania artykułów spożywczych oraz naczyń czy też sztućców. Pozwoli to zachować porządek w kuchni, pogrupować różne artykuły spożywcze w zależności od przeznaczenia.