Masz dość rozmytych selfie? Wypróbuj te wskazówki!

Fotografia może być zawodem, hobby lub po prostu sposobem na uchwycenie wielu życiowych wspomnień.

Bez względu na uzasadnienie zdjęcia, znajomość kilku świetnych wskazówek dotyczących fotografii może pomóc w uzyskaniu wyraźnych, ostrych zdjęć, na które liczysz. Poniższy artykuł zawiera wiele wskazówek, które pomogą Ci uzyskać najlepsze wyniki.Baw się ustawieniem szybkości migawki, aby robić zdjęcia zarówno wolno, jak i szybko poruszających się obiektów. Długie czasy otwarcia migawki doskonale sprawdzają się w przypadku obiektów, które poruszają się bardzo wolno, takich jak strumienie. Z drugiej strony, krótkie czasy otwarcia migawki pozwalają uzyskać wyraźne ujęcie szybko poruszającego się obiektu, takiego jak samochód wyścigowy.Świetną wskazówką fotograficzną jest zainwestowanie w statyw. Posiadanie statywu jest bardzo ważne, ponieważ pozwoli na zrobienie wyraźnego i skupionego zdjęcia. Nie zakładaj, że możesz zrobić wyraźne zdjęcie samymi rękami. Unikaj rozmazanych zdjęć, kupując statyw.Zwróć uwagę na naturalne oświetlenie. Być może będziesz musiał użyć funkcji lampy błyskowej lub zainstalować dodatkowe źródła światła, ale możesz użyć naturalnego oświetlenia, aby stworzyć ciekawe efekty ze światłem i cieniem. Odpowiednio ustaw przedmiot. Upewnij się, że zdjęcie nie jest zbyt ciemne ani zbyt jasne.Upewnij się, że wybrane tło pasuje do tematu zdjęcia. Jeśli zrobisz zdjęcie modelki na ruchliwym tle, uwagę widza przyciągnie tło, a nie ubrania. Zasadniczo idealne są proste tła z kolorami kontrastującymi z motywem obiektu.Aby uniknąć efektu czerwonych oczu na zdjęciach, upewnij się, że aparat ma wbudowaną redukcję efektu czerwonych oczu lub zmieniasz kierunek lampy błyskowej. Masz dość rozmytych selfie? Wypróbuj te wskazówki!

Jeśli zrobiłeś zdjęcie, które zawiera czerwone oczy, możesz je łatwo usunąć za pomocą oprogramowania graficznego, takiego jak Corel lub Photoshop.Fotografuj podczas „złotych godzin”, zwłaszcza jeśli fotografujesz ludzi.

Czas około świtu i zmierzchu nazywa się „złotymi godzinami”, ponieważ odcień światła sprawia, że ​​obiekty wyglądają, jakby się świeciły. To światło uzupełnia również ludzką skórę, sprawiając, że ludzie wyglądają lepiej niż na zdjęciach robionych o innych porach dnia.Upewnij się, że Twoje zdjęcie ma solidny punkt centralny. Bez dobrego punktu centralnego Twoje zdjęcia będą wyglądały na puste, pozostawiając oko bez miejsca na odpoczynek. Twoi widzowie będą bardziej docenić zdjęcie, które ma wyraźny obraz, nawet jeśli fotografujesz krajobraz lub inne szerokie otoczenie.Zwróć uwagę na swoje pochodzenie. Skup się głównie na swoim obiekcie, ale powinieneś użyć tła, aby go wspierać. Unikaj niepotrzebnych zakłóceń i wyczyść tło, aby zgłosić uwagę na swoim obiekcie. Baw się liniami i perspektywą w tle, aby dopełnić kształt obiektu.Dowiedz się, jak używać przysłony w aparacie. Wskazuje, jak wiele rzeczy widocznych w wizjerze będzie ostrych. Niska przysłona oznacza, że ​​tylko pierwszy plan będzie ostry, a tło będzie bardziej rozmyte. Wysoka przysłona oznacza, że ​​wszystko będzie jednakowo ostre.Podczas fotografowania krajobrazów pamiętaj o zasadzie trzech części, która polega na zachowaniu jednej trzeciej lub dwóch trzecich obrazu jako nieba lub pierwszego planu. To nada zdjęciu więcej głębi i bardziej dramatyczny wygląd. Jest to łatwa wskazówka dla początkujących, ale znacznie zmieni wygląd zdjęć.Teraz, gdy masz już kilka wskazówek, które pomogą Ci uchwycić fotografowane obrazy, na pewno stworzysz obrazy, z których możesz być dumny. Możesz pokazać wszystkie swoje zdjęcia, wiedząc, że obrazy na nich są wyraźne i gotowe dla wszystkich.