Możesz wejść na właściwą ścieżkę dzięki witaminom i minerałom

Bycie zdrowym to nie tylko ćwiczenia i prawidłowe odżywianie, to także wiedza o tym, co wkładasz w swoje ciało.

Witaminy to klucz do dłuższego i zdrowego życia. Czy wiesz, jakie witaminy i minerały przyjmujesz każdego dnia? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, czytaj dalej ten artykuł, aby uzyskać cenną radę.Czysta, zbilansowana dieta jest kluczem do kontrolowania składników odżywczych. Celuj w siedem porcji warzyw i owoców oraz trochę białka w niewielkich ilościach. Jeśli nie możesz tego zrobić, dodaj witaminy i minerały do ​​swojego dnia.Chociaż możliwe jest kupowanie suplementów witaminowych i mineralnych w wielu rodzajach sklepów detalicznych, niektóre z najlepszych ofert można znaleźć na stronach internetowych. Niezwykle ważne jest sprawdzenie wielu witryn i przeczytanie recenzji dowolnego suplementu, którym jesteś zainteresowany. Wiele informacji można również znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością.Witamina B9 to niezbędna witamina dla kobiet. Zmniejszy wysokie ciśnienie krwi, zapobiega chorobom serca i pomaga zmniejszyć utratę pamięci. Sok pomarańczowy, jajka, melony, ciemnozielone warzywa i truskawki to wspaniałe produkty spożywcze, które mają wysoki poziom witaminy B9. Wiele suplementów witaminowych jest opracowanych dla kobiet z dodatkowymi stężeniami B9.Zanim zaczniesz przyjmować jakiekolwiek suplementy, musisz porozmawiać z lekarzem na temat testów na niedobory składników odżywczych. Jeśli nie zrobisz tego najpierw, możesz przegapić kluczowe problemy, które powodują, że czujesz się mniej niż świetnie. Zrób to, a następnie kup suplementy.Glukozamina leczy różne problemy z bólem stawów. Ten suplement składa się z muszelek i chrząstki rekina. Możesz wejść na właściwą ścieżkę dzięki witaminom i minerałom

Pacjenci zgłaszali, że suplementy glukozaminy pomagają złagodzić ból kolana, ból pleców, jaskrę i ból związany z chorobą zwyrodnieniową stawów i reumatoidalnym zapaleniem stawów; jednak nie ma wystarczających dowodów medycznych na poparcie tych twierdzeń.Nie kupuj witamin przez Internet, chyba że masz pewność, że sprzedawca cieszy się dobrą opinią.

Istnieje wiele firm, które tworzą witaminy zawierające wypełniacze i bardzo mało niezbędnych składników odżywczych. Znajomość sprzedawcy może pomóc w uniknięciu tego problemu. Przeprowadź obszerne badania, zanim powierzysz nieznanemu podmiotowi coś tak ważnego, jak twoje zdrowie.Jeśli planujesz mieć dziecko w najbliższym czasie, kwas foliowy jest koniecznością. Ten składnik odżywczy jest używany w rozwoju mózgu u płodu, a kiedy jesteś niski, mogą pojawić się wady. W rzeczywistości przyjmowanie pełnej witaminy prenatalnej, jeśli próbujesz zajść w ciążę, jest wielką korzyścią.Nie każdy przyswaja witaminę B12 w ten sam sposób, dlatego co roku musisz poddawać się testom, aby upewnić się, że otrzymujesz to, czego potrzebujesz. Na przykład, niektórzy ludzie łatwo wchłaniają witaminę B12 z suplementów, podczas gdy inni nie potrzebują i będą potrzebować zastrzyku. Witamina B12 jest ważna dla zdrowia serca, więc upewnij się, że masz dobry poziom!Czy zdajesz sobie sprawę, że depresję może wywołać niski poziom kwasów tłuszczowych omega-3, magnezu i witaminy D? Omega-3 to popularny suplement nie bez powodu. Omega 3 wspiera Twój mózg, centralny układ nerwowy, funkcje stawów i wiele więcej. Magnez może pomóc Twojemu ciału zachować spokój.Nawet jeśli nie miesiączkujesz, powinnaś nadal zażywać żelazo, magnez i kwas foliowy. Nie ma znaczenia, która jest pora miesiąca, musisz codziennie zwiększać poziom tych składników odżywczych. Jeśli weźmiesz multiwitaminę, która zapewni ci zalecaną dzienną dawkę, będzie dobrze.Jak widzisz, twoje zdrowie musi koncentrować się na tym, co wchłania twoje ciało. Zrozumienie witamin i minerałów, które są niezbędne dla twojego organizmu, ma ogromne znaczenie. Wykorzystaj to, co przeczytałeś tutaj i włącz to do swojej rutyny zdrowotnej, aby jak najlepiej wykorzystać swoje ciało i życie.