Wskazówki, jak zmniejszyć ryzyko astmy

Choroba układu oddechowego, taka jak astma, może być przerażającą perspektywą dla kogoś, kto został niedawno zdiagnozowany lub jeśli przyjaźnisz się z kimś, u kogo zdiagnozowano chorobę.

Na szczęście informacje zawarte w tym starannie dobranym zestawie porad i wskazówek mogą rzucić nieco światła na ten temat.Jeśli masz astmę i masz częste ataki związane z alergiami, istnieją leki, które można wstrzykiwać, aby zapewnić długotrwałą ulgę. Zapytaj swojego alergologa o omalizumab, lek będący przeciwciałem, który może zmniejszyć nasilenie objawów astmy i częstotliwość ataków.Aby pomóc w astmie, utrzymuj wilgotność w domu. Świetnym sposobem leczenia astmy jest czyste, suche środowisko. Korzystanie z osuszacza zmniejszy ilość sezonowych czynników wyzwalających, które są obecne w twoim domu.Chociaż dla większości ludzi może się to wydawać trywialne, ważne jest, aby mieszkać w pobliżu lekarza lub izby przyjęć, jeśli masz astmę. Mieszkanie na wsi może oznaczać, że ratownicy medyczni nie dotrą do ciebie na czas, aby uratować ci życie, jeśli masz ciężki atak astmy.Używaj naturalnych środków na astmę. Chociaż leki przepisane przez lekarza mogą być konieczne, aby zapobiec śmiertelnym atakom, zdrowa dieta pomoże poprawić codzienne życie. Beta-karoten promuje zdrowe błony śluzowe w jamie ustnej i nosie, co pomaga zmniejszyć ryzyko poważnych ataków astmy.Pleśń i pleśń często rosną w wilgotnym domu. Te rzeczy mogą łatwo wywołać atak astmy. Najlepiej, jeśli powietrze w domu będzie możliwie suche. Osuszacz może być używany zimą, a latem wiele modeli klimatyzatorów pomaga również usuwać wilgoć z powietrza.Jeśli masz dzieci z astmą, miej świadomość ich objawów i obserwuj je. Wiele dzieci nie chce zgłaszać objawów, ponieważ boją się, że zostaną usunięte z zabawy. Jeśli zauważysz, że dziecko cierpi na objawy, delikatnie zachęcaj do użycia inhalatora bez nalegania, aby zostało usunięte z sytuacji.Jeśli jesteś w ciąży lub próbujesz zajść w ciążę, porozmawiaj ze swoim lekarzem, ale nie odstawiaj natychmiast leków na astmę. Czym jest trening EMS?

W wielu przypadkach, zwłaszcza u osób z ciężką astmą, zaprzestanie stosowania leków na astmę jest bardziej szkodliwe dla płodu niż działanie leku.

Bez odpowiedniego leczenia astma hamuje dostęp tlenu do krwiobiegu, co oznacza, że ​​ciężarna kobieta z nieleczoną astmą nie może dostarczać natlenionej krwi swojemu dziecku.Sprawdź swoją technikę inhalacji. Wiele osób niewłaściwie używa inhalatora. Jeśli nie używasz inhalatora prawidłowo, możesz nie otrzymywać odpowiedniej dawki leku, co oznacza, że ​​nie będzie on działał tak skutecznie dla Ciebie. Każdy lekarz mający doświadczenie w leczeniu astmy powinien być w stanie skrytykować twoją technikę inhalacji.Ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo stosować leki na astmę. Musisz dowiedzieć się wszystkiego o swoim lekarstwie. Musisz wiedzieć, jak go przyjmować i kiedy, jakie są potencjalne skutki uboczne i jak dokładnie kontroluje astmę. Jeśli używasz inhalatora z dozownikiem, dowiedz się, jak go prawidłowo używać.Nie pozwól, aby ataki astmy zatrzymały Cię na wysypisku! Każda przewlekła choroba może cię męczyć i prowadzić do depresji. Depresja z kolei prowadzi do pominiętych leków, pominiętych wizyt i ogólnego braku przyjemności w życiu. Jeśli zamiast tego zachowujesz pozytywne nastawienie, lepiej kontrolujesz astmę.Jak każdy inny stan chorobowy, astma może wydawać się szczególnie przerażająca, jeśli nie znasz jej najbardziej podstawowych objawów i możliwości leczenia. Wykorzystaj informacje, które właśnie przeczytałeś, aby uzbroić się i być lepiej przygotowanym, jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, codziennie musi przezwyciężać tę chorobę.