Wskazówki, które muszą wiedzieć wszyscy właściciele kotów

Posiadanie kota może wydawać się łatwą pracą.

W końcu są znani z tego, że są niezależni. Jeśli jednak jesteś właścicielem kota po raz pierwszy, musisz wiedzieć wiele rzeczy. Poniższy artykuł zawiera wiele przydatnych wskazówek i trików, które zapewnią Tobie i Twojemu kotu szczęśliwe wspólne życie.Koty lubią wchodzić do wszelkiego rodzaju małych przestrzeni. Jeśli trzymasz obrożę na swoim zwierzaku, utknięcie w jednej z tych przestrzeni może być bardzo niebezpieczne. Kołnierze zaprojektowane tak, aby odczepiać się po przyłożeniu wystarczającej siły (obroże „odrywane”) to świetny pomysł. Może to pomóc uratować kota, jeśli zostanie złapany w ciasne miejsce.Jeśli twój kot źle się zachowuje, możesz wpłynąć na jego zachowanie w bezpieczny i humanitarny sposób, używając wody. Napełnij mały pistolet na wodę lub butelkę z rozpylaczem czystą wodą. Jeśli złapiesz kota, który źle się zachowuje, daj kotu kilka lekkich strumieni wody, a wkrótce nauczy się przestać robić niechciane zachowania.Dla zdrowszego, szczęśliwszego kota wybierz zwykły żwirek zamiast zapachowego żwirku. Koty lubią ładny, czysty, zbity żwirek. Codziennie zgarniaj kuwetę swojego kota i zmieniaj ją całkowicie co trzy dni. Po zmianie pudełka umyj je wodą i płynem do naczyń. Nie marnuj pieniędzy na wkładki, ponieważ koty mają tendencję do ich niszczenia.Zdobądź drapak, aby Twój kot nie podarł dywanu. Jeśli możesz, zdobądź post, który nie ma tego samego rodzaju dywanu, który jest na podłodze w twoim domu, aby twój kot nie kojarzył tych dwóch. Wskazówki, które muszą wiedzieć wszyscy właściciele kotów

Zamiast tego zdobądź słupek pokryty tekturą, sizalem lub grubą liną.Używaj krótkich słów, gdy chcesz wyrazić niezadowolenie ze swojego kota.

Krótkie „nie” zostanie zapamiętane, nawet jeśli nie zawsze będzie przestrzegane. Wiele osób myśli, że koty niczego nie słuchają, ale krótkie komendy są z pewnością rozumiane przez koty i będą reagować na te komendy, jeśli będziesz z nimi zgodny.Jeśli nie ma cię na dłużej niż jeden dzień, powinieneś poprosić kogoś o zajrzenie do twojego kota. Zostaw dużo jedzenia, ale niech ktoś przyjdzie, aby upewnić się, że się nie skończy. Jeśli nie masz sąsiada lub rodziny, która mogłaby zajrzeć do swojego kota, zazwyczaj możesz znaleźć opiekuna kota za kilka dolarów każdego dnia.Aby upewnić się, że kociak jest odpowiednio uspołeczniony z ludźmi, zacznij go na wczesnym etapie życia, w wieku około dziesięciu do dwunastu tygodni. Upewnij się, że jest obsługiwany i głaskany przez ludzi z jego rodziny, a także przez innych. Kiedy dorośnie, będzie spokojniejszym, bardziej przyjaznym kotem.Zabierając kota lub kociaka do weterynarza lub w inne miejsca, które wymagają jazdy samochodem, mądrze jest uspołecznić go w tej sytuacji. Spróbuj zabrać kota, zawsze w nosidełku, na krótkie przejażdżki, co jakiś czas dodając czas na przejażdżkę. Przyzwyczajenie zwierzaka do samochodu może oznaczać koniec jego strachu i frustracji, podobnie jak i twojego.Czasami wydaje się, że twój kot spał całe swoje 9 żyć poza domem, jednak jest to całkowicie normalne. Nie jest niczym niezwykłym, że koty śpią do 16 godzin dziennie, a nawet więcej. Większość ich snu to sen lekki, instynkt, który utrzymuje je w gotowości na wypadek, gdyby w pobliżu znajdował się drapieżnik. Około 25% ich snu to sen głęboki, podczas którego śnią i oszczędzają energię. Koty uwielbiają spać – dużo!Jak wspomniano wcześniej w tym artykule, bycie właścicielem kota to o wiele więcej pracy, niż mogłoby się wydawać. Upewnij się i skorzystaj z podanych informacji, jeśli rozważasz zakup kota. Porady przydadzą się zarówno Tobie, jak i Twojemu nowemu kociemu przyjacielowi przez wiele lat.