Wskazówki, których możesz użyć przy sprzedaży nieruchomości!

Niezależnie od tego, czy prowadzisz obecną sprzedaż, która nie przynosi oczekiwanych rezultatów, czy przyszłą sprzedaż, w której chcesz się upewnić, że za pierwszym razem, w tym artykule znajdziesz wskazówki, których potrzebujesz, aby mieć udaną nieruchomość wyprzedaż.Wiele osób zapomina, że ​​utrzymanie domu w czystości i porządku podczas otwartych domów i pokazów jest bardzo ważne.

Brudny lub niechlujny dom może przekazać kupującym, że nie wykonałeś dobrej pracy nad utrzymaniem nieruchomości lub dbaniem o nią, gdy jesteś jej właścicielem.Niewiele cech konstrukcyjnych datuje dom bardziej niż sufity z popcornu, więc usunięcie ich byłoby dobrą poprawą domu dla osób, które chcą sprzedać swój dom. Zadanie nie powinno zająć dłużej niż weekend, a po wykonaniu będziesz mieć sufit, który będzie łatwiejszy do malowania i naprawy oraz dom z wnętrzem, które nie odstraszy potencjalnych nabywców.Zostaw trochę miejsca na negocjacje, gdy ustalasz cenę sprzedaży swojego domu. Kupujący nie lubią pracować ze sprzedawcą, który nie chce ustąpić, nawet jeśli dom jest wyceniony prawidłowo w ramach cen rynkowych. Chcesz wyglądać, jakbyś chciał trochę dać.Wytrzyj okna od wewnątrz i na zewnątrz, aby Twój dom błyszczał. Czyste i błyszczące światło słoneczne wpadające do wnętrza sprawi, że wnętrze wyda się nowsze. Czyste, błyszczące okna będą miały ogromny wpływ na to, jak kupujący widzi nieruchomość.Na rynku w dół poświęć trochę czasu i spróbuj wynegocjować prowizję swojego brokera. Podczas targów kupujących być może będziesz musiał wycenić swój dom niżej niż normalnie mógłbyś za niego otrzymać. Współpracuj ze swoim brokerem i sprawdź, czy jest on skłonny negocjować wysokość swojej prowizji. Zrób to, gdy nadal decydujesz się na brokera, abyś mógł przejść dalej, jeśli ktoś nie chce się ruszyć.Niektórzy kupujący nie widzą przeszłej tapety, ponieważ jej usunięcie może być bardzo dużym problemem. Jeśli masz tapetę, która jest tam od dłuższego czasu, może to sprawić, że ludzie będą zastanawiać się nad zakupem Twojej nieruchomości. Należy go usunąć i pomalować ściany domu na neutralny kolor.Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się sprzedać swój dom samodzielnie, czy za pośrednictwem agenta, dobrze umieszczony znak z dołączoną broszurą lub pudełkiem na ulotkę to skuteczny i wygodny sposób na stworzenie niezapomnianej prezentacji sprzedażowej. Wskazówki, których możesz użyć przy sprzedaży nieruchomości!

Ulotka powinna zawierać kluczowe informacje, takie jak powierzchnia, dane kontaktowe oraz liczba sypialni, łazienek i pomieszczeń mieszkalnych.Zwróć szczególną uwagę na warunki prowizji określone w umowie o ogłoszenie, którą podpisujesz ze swoim agentem nieruchomości.

Ogólnie rzecz biorąc, agent zarabia swoją prowizję, gdy kupujący i sprzedający dojdą do porozumienia. Jeśli jednak z jakiegoś powodu po zawarciu umowy zdecydowałeś się nie sprzedawać domu, Twój agent może nadal mieć prawo do prowizji. Ta kwota może z łatwością wynieść tysiące dolarów i jesteś prawnie zobowiązany do jej zapłaty.Sprzedając dom, ważne jest, aby niektóre informacje zachować dla siebie. Jeśli przeprowadzasz się do pracy lub nie możesz już sobie pozwolić na kredyt hipoteczny, nie chcesz dzielić się tymi informacjami z kupującymi, ponieważ może to obniżyć ogólną cenę Twojego domu. Jeśli kupujący wyczuje, że Twoja sprzedaż jest pilna, spróbuje wynegocjować więcej niż w innym przypadku. Możesz być szczery w swojej sytuacji bez podawania szczegółów.Twój sukces w nieruchomościach zależy od posiadanej wiedzy i sposobu, w jaki ją wykorzystujesz. Wskazówki i porady, które zasugerowano w tym artykule, dadzą Ci podstawę do podjęcia naprawdę świetnych decyzji i super udanej sprzedaży domu lub nieruchomości.