Czy staranie się o kredyt hipoteczny można jakoś ułatwić?

Do grona popularnych produktów finansowych oferowanych przez polskie banki można zaliczyć między innymi kredyty hipoteczne.

Są to największe oferty finansowe cieszące się ogromną popularnością wśród wielu ludzi. Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki nim możliwe jest uzyskanie środków finansowych niezbędnych do budowy domu albo kupna domu czy też mieszkania. Produkty finansowe tego rodzaju są więc bardzo popularne wśród rozległego grona osób na obszarze Polski. Starając się o kredyt hipoteczny konieczne jest jednak spełnienie wielu ważnych wymagań.

Czy staranie się o kredyt hipoteczny można jakoś ułatwić?

Co warto wiedzieć o zdolności kredytowej?

Starając się o kredyt hipoteczny, należy pamiętać o istotnej kwestii, jaką bez wątpienia jest odpowiednia zdolność kredytowa. Jest to nic innego jak ocena dokonywana przez specjalistów bankowych, którzy ustalają czy dany klient będzie potrafił spłacać terminowo swoje miesięczne zobowiązania ratalne. Na podstawie zdolności kredytowej podejmowana jest decyzja o udzieleniu lub nieudzieleniu finansowania oraz ustalana jest maksymalna kwota, o jaką może wnioskować dany klient.

Zdolność kredytową można poprawić dbając o własne zatrudnienie. Banki przychylnie spoglądają na klientów, którzy posiadają umowę o pracę na czas nieokreślony i są zatrudnione od dłuższego czasu w jednej firmie. Dodatkowo zdolność majątkową można poprawić wyłączając mało zarabiającego małżonka z kredytu poprzez rozdzielność majątkową albo poprzez zsumowanie dochodów obu małżonków wnioskujących o kredyt. Bardzo istotna jest też pozytywna historia kredytowa dlatego warto wcześniej mieć jakiś spłacony kredyt, nawet niewielki. Będzie to stanowiło potwierdzenie wiarygodności płatniczej w oczach banku.

Sporą pomoc w zakresie starania się o uzyskanie kredytu hipotecznego lub innych typów kredytów, może zaproponować wyspecjalizowany doradca kredytowy. Tacy fachowcy dokonują analizy sytuacji finansowej klienta oraz udzielają mu porad odnośnie poprawy zdolności kredytowej, itp. Na podstawie uzyskanych informacji i potrzeb klienta, dokonują oni porównania ofert w celu znalezienia kredytu, na który klient będzie miał dużą szansę i który jest dobrze dopasowany do jego indywidualnych wymagań oraz możliwości finansowych.