W jaki sposób poprawić kondycję finansową firmy?

Przedsiębiorstwa które znalazły się w złej sytuacji finansowej mogą obecnie skorzystać z produktów bankowych, które kierowane są dla firm zadłużonych w stosunku do urzędów skarbowego czy też Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W tym przypadku banki uproszczają znacznie procedurę, wymagają wiele mniej dokumentów niż w przypadku standardowego kredytu. Często mogą być to oferty kredytowe kierowane dla firm, które ucierpiały w wyniku przestoju związanych z koronawirusem.

W jaki sposób poprawić kondycję finansową firmy?

Kredyty pozabankowe dla firm bez zdolności kredytowej

Banki nie biorą pod uwagę wówczas wpisów w bazach BIK, przy składaniu wniosków będą jednak wymagane dokumenty, może być to dokumenty finansowe PIT za ubiegły rok, który będzie wskazywał na to, że w poprzednich latach firma dobrze sobie radziła. Dużą zaletą kredytów bez zdolności kredytowej jest także szybkość ich przyznawania. Uproszczenie procedury to także szybsza decyzja o wydaniu kredytu, dzięki czemu możemy otrzymać pieniądze już w ciągu kilku dni. Może być to szczególnie ważne dla firm, które zalegają z płatnościami wobec kontrahentów, muszą szybko opłacić fakturę czy też otrzymały wezwanie do zapłaty. W tym przypadku weryfikowane są podstawowe dokumenty księgowe, możemy otrzymać pieniądze nawet jeżeli firma jest mocno zadłużona, jednak w przyszłości spłacaliśmy kredyty oraz w stosunku do firmy nie było prowadzone postępowanie.

Można wybrać różnego rodzaju kredytu także kredyt konsolidacyjny, który pozwoli zebrać wszystkie dotychczasowe zobowiązania w jeden kredyt. Najczęściej celem kredytu konsolidacyjnego będzie zmniejszenie raty, w tym przypadku wydłużymy okres spłaty jednak zmniejszymy comiesięczne obciążenie naszej firmy. Umożliwi nam to lepsze zarządzanie funduszami, zmniejszy wydatki co pozytywnie odbije się na kondycji finansowej firmy.

Kredyt dla firm zadłużonych może zostać przyznany zarówno spółce jak również działalności jednoosobowej, oczywiście kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej może posiadać pewne ograniczenia, związane z długością prowadzenia działalności, maksymalną kwotą jaka może zostać pożyczona czy też maksymalnym terminem spłaty.