Czysta masa mięśniowa – wszystko o suplementach na rzeźbę

Wiele osób rozpoczynających treningi na siłowni śni o zaakcentowanych mięśniach, pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz konstrukcji sylwetki niemal jak zawodowy kulturysta.

Bezwzględnie na uzyskanie oczekiwanej, czystej masy mięśniowej wpływa dieta i odpowiedni plan treningowy.

Przebieg jej budowania może być niełatwy i potrzebuje zaangażowania, ale można taki efekt uzyskać. Rzecz jasna bez odżywek będzie to skomplikowane.

Odżywianie i ćwiczenia

To bardzo ważne. W zależności od organizmu trzeba opracować optymalny sposób odżywiania oraz rozpisać trening – przeważnie siłowy, z wolnymi ciężarami i na koniec aerobami.
Białko
To zasadniczy komponent mięśni, zatem konieczny suplement na rzeźbę. Pomocne będą też spalacze tłuszczu, zwykle z l-karnityną. Pozwolą wypracować idealne, beztłuszczowe mięśnie.

Czysta masa mięśniowa – wszystko o suplementach na rzeźbę

Redukcja z aminokwasami

Przed katabolizmem zabezpieczają mięśnie aminokwasy BCAA i L-Glutamina. Ich zazywanie nie „spali” komórek podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Podobnie z glutaminą – działa antykatabolicznie, choć dla osiągnięcia najlepszych efektów potrzeba wielu miesięcy. Dzięki łączeniu z BCAA szybciej masa mięśniowa rozrośnie się i szybciej się zregenerujemy.
Tłuszcze w postaci nienasyconych kwasów tłuszczowych zadbają o zminimalizowanie tkanki nadmiarowej, zabezpieczą stawy.
Przedtreningówka pobudzi nas do zmagań. Może to być tradycyjna kofeina. Takie odżywki pozwalają przy okazji spalić tłuszcz i wspomogą metabolizm.
W tej chwili dzięki dostępnej na rynku suplementacji uzyskanie wyników, o jakich marzymy przychodzi znacznie łatwiej. Opracowany plan ćwiczeniowy, odżywianie i samozaparcie pozwalają na bardziej spektakularne i długotrwałe, przy respektowaniu specjalistycznych zaleceń, efekty.