Budowanie masy mięśniowej – proces niełatwy ale rezultat wspaniały

Budowanie masy mięśniowej bywa niezwykle trudnym i w sumie złożonym procesem, na który składa się trening, odżywianie, wspomaganie i odpoczynek.

Dzięki odżywkom mobilizujemy proces rozwoju mięśni, a więc wyniki mogą być szybsze i bardziej widoczne.Rzecz jasna nie jesteśmy w stanie, w tradycyjnym jedzeniu, nawet najlepiej rozpisanym pod nasze potrzeby, uzupełnić wszystkich koniecznych substancji odżywczych. Dlatego tak często trenujący biorą się za odżywki. Po jakie przeważnie?
Produkty białkowe maja wpływ na przyrost masy mięśniowej. Uzupełniają ważne aminokwasy. Do wyboru są:
– białko serwatkowe koncentrat
– izolaty białka serwatkowego
– hydroizolaty białka serwatkowego.
Prawidłowe ich przyjmowanie pozwala wspomóc przyrost masy w krótszym okresie. W wyborze suplementacji warto kierować się renomą producenta a także ilością protein w suplementach.
Kreatyna to kolejny suplement warty zainteresowania. Zwiększa siłę, co wpływa na jakość i efektywność treningu. Budowanie masy mięśniowej – proces niełatwy ale rezultat wspaniały

Kumulowana w komórkach mięśni pomaga uwodnić je, azatem wzmocnić syntezę protein i wzrost mięśni bez tłuszczu.
Minerały i witaminy to podstawa w suplementacji, bo jedynie dieta nie dostarcza potrzebnych ilości wspomnianych składników, zwłaszcza podczas wzmożonych treningów.

Najlepiej siegac po te długo uwalniające bądź też dwufazowe – dzień i noc. Wpłyną na prawidłową regeneracje organizmu.
Znacznym uznaniem cieszą się aminokwasy rozgałęzione BCAA wzmagające syntezę białek. Dodatkowo chronią mięśnie przed katabolizmem, zapobiegają przemęczeniu, bólom mięśni. Przynoszą efekty w postaci możliwości znaczniej ciężkiego treningu.
Glutamina przedłuża odpowiedni stan anaboliczny – zwiększa ilość białka w mięśniach, a przy regularnym jej aplikowaniu przyrost mięśni w pełni poprawnej jakości.
Kolosalne znaczenie mają rzecz jasna antyoksydanty i kwasy tłuszczowe Omega 3,6,9.
Prawidłowy wybór suplementów w połączeniu z właściwym planem ćwiczeniowym i odżywianiem daje pożądane wyniki.