Położona na Wzgórzu Koneckim Sielpia ze względów geograficznych i bardzo urokliwych terenów uznawana jest za „Perłę ziemi świętokrzyskiej” wśród lokalnych ośrodków letniskowych.

Sielpię zlokalizowaną tuż przy zalewie Czarnej Koneckiej w otoczeniu lasów sosnowych charakteryzuje specyficzny mikroklimat, który jest wytworem roztaczających swój zapach olejków sosnowych. Sprzyja on przede wszystkim osobom cierpiącym na wszelkiego rodzaju schorzenia dróg oddechowych.
Na turystów, którzy zwiedzają Sielpię czeka dobrze urozmaicona baza noclegowa. Nie licząc prywatnych pokoi mają do dyspozycji domki letniskowe o wymaganym standardzie wyposażenia zlokalizowane w lesie tuż przy plaży akwenu. Dzięki bogatemu wyposażeniu gwarantują nie jedynie wygodne warunki lokalowe, ale również moc atrakcji, które uprzyjemniają spędzenie czasu nawet podczas deszczowych dni.

Gdzie można odpocząć od miasta?

Sielpia z bardzo urozmaiconym zapleczem rekreacyjnym to doskonałe miejsce na urlop z dala od codziennego hałasu zarówno dla małych dzieci jak i seniorów.

Turyści mogą wypoczywać na piaszczystej plaży i zażywać kąpieli w Zalewie. Ośrodek wypoczynkowy to również doskonała baza wypadowa dla osób, które preferują aktywną formę wypoczynku. Z Sielpi można dla przykładu pojechać do Bałtowa, by tam zobaczyć jedyny w swoim rodzaju Park Jurajski bądź do Jaskini Raj zlokalizowanej w sąsiedztwie Chęcin, która uznana jest za jedną z najpiękniejszych form przyrodniczych w Polsce.
Wyjazd do Sielpi to doskonały sposób na wymarzony wypoczynek dlatego planując nadchodzący wielkimi krokami wakacyjny urlop, można już zastanowić się nad rezerwacją jednego z domków letniskowych znajdujących się w przepięknej okolicy Zalewu Czarnej Koneckiej.