Przyczyny utraty włosów u kobiet i panów

Coraz więcej osób ma do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów.

Przewaznie sami przyczyniamy się do wystapienia problemu, choć zdarzają się również bardziej poważne przyczyny takich sytuacji. Grube, lśniące i zdrowe włosy to marzenie każdego, bez względu na płeć. Panowie także przecież przywiązują znacznie większą uwagę do wyglądu. O ile domowe sposoby nie przyniosą planowanego efektu i poprawy kondycji włosów, niezbędne będzie zdiagnozowanie przyczyny utraty włosów w większej, niż zbadana ilości.
Większość chorych drążących problem wypadania włosów u lekarza pierwszego kontaktu czy dermatologa wskazuje na przyczynę łysienia stres, problemy hormonalne, schorzenia tarczycy czy utratę żelaza i składników mineralnych. Przyczyny utraty włosów u kobiet i panów

Przewaznie jako skutkiuboczne w działaniu innych przyjmowanych leków podkreślane bywa w ulotce znaczące wypadanie włosów.

Każda informacja przekazana lekarzowi dotycząca każdych środków stosowanych przez chorego może mieć znaczenie dla ustalenia przyczyny i ustalenia metod leczenia i prewencji. Najczęstszymi powodami wypadania włosów u mężczyzn jest osłabienie mieszków włosowych, przewaznie po 40 roku życia. Sklasyfikowane jest to jako łysienie plackowate, albo androgenowe. U pań także najczęściej wypadanie włosów to efekt łysienia na czubku głowy i nad czołem. Ma to związek ze zmianami hormonalnymi, głównie w czasie przekwitania. Aktywować je mogą również czynniki genetyczne, jak również antykoncepcja hormonalna. Wśród kobiet nadmierne wypadanie włosów może być wynikiem niedoboru żelaza, wahań hormonalnych w czasie ciąży i połogu albo stresu, zaburzęń hormonu tarczycy.