Fakty i mityodnoszące się do jagód acai

Mimo powiekszenia zainteresowania jagodami acai w trakcie ostatnich lat narosło wokoło właściwości tego owocu mnóstwo nieprawdziwych twierdzeń.

Które opinie są potwierdzone, a które teorie to mit?
Prawda
Owoce palmy brazylijskiej zwalczają wolne rodniki dzięki zawartości antyoksydantów które hamują ich aktywność. Celowe są także we wzmacnianiu odporności, spadku „złego” cholesterolu, co ma wpływ na pracę układu sercowo-naczyniowego. Owoce przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej, przyspiesza metabolizm, stymuluje trawienie – zatem sprawdzają się w odchudzaniu i to zwykle w tym kontekście znane są one najbardziej. Oczywiście trzeba podkreślić, że same jagody nie uczynią cudów – niezbędne jest stosowanie zbilansowanej diety i ćwiczeń – wówczas efekty mogą być widowiskowe. Zawartość kwasów nienasyconych Omega w owocach wpływa na sprawność umysłową i działanie układu nerwowego, w tym mózgu. Zaletą stosowania owoców acai jest także znaczne wygładzenie, nawilżenie i ujędrnienie skóry – a to dzięki fitosterolom, które w owocach także się znajdują.
Mity Mity dotyczą przewaznie teorii, że owoce posiadają ogromne ilości wapnia i białka. Oczywiście jedynie owoce acai nie zniwelują schorzeń, jakich leczenie wspomagają.

Fakty i mityodnoszące się do jagód acai

To wyłącznie dodatek do leczenia i element profilaktyki zdrowia.

Oczywiście suplementy z owocami acai nie zupełnie bywają w 100% naturalne – zawierają masę dodatków, które zawarte winny być na etykiecie suplementu.
Decydując się na uzupełnienie diety jagodami acai, w wybranej formie dostępnej na rynku warto nie tylko zerknąć na zalety jagód, ale i potencjalne przeciwwskazania do ich stosowania, bo i takie istnieją. Nie warto wierzyć też we wszystkie informacje podawane przez przyjaciół, czy też sprzedawców jagód – jak widać bywają one nieprawdziwe.