Wskazówki, jak żyć z intensywnymi alergiami

Podczas gdy większość ludzi jest przynajmniej trochę zaznajomiona z podstawami alergii, niewielu rozumie, jak poważne problemy alergiczne mogą wpływać na życie.

Omijanie punktów spustowych alergii to dobry pomysł, choć może to nie wystarczyć dla osób, których objawy są spowodowane głównie przez substancje unoszące się w powietrzu. Czytaj dalej, aby uzyskać kilka świetnych wskazówek dotyczących radzenia sobie z alergiami.Uważaj, jakich produktów używasz do leczenia alergii. Na przykład, jeśli stosujesz środek zmniejszający przekrwienie i masz wysokie ciśnienie krwi, możesz doznać udaru lub zawału serca. Porozmawiaj ze swoim lekarzem przed zażyciem jakichkolwiek leków przeciwalergicznych, aby upewnić się, że są one dla Ciebie bezpieczne.Ćwicz o odpowiedniej porze dnia. Jeśli lubisz ćwiczyć na świeżym powietrzu, ale jesteś alergikiem, są rzeczy, które możesz zrobić, aby nadal cieszyć się tym doświadczeniem. Lepiej jest ćwiczyć na świeżym powietrzu wczesnym rankiem lub później wieczorem, ponieważ poziomy pyłków nie są wtedy tak wysokie i prawdopodobieństwo wywoływania alergii jest mniejsze.Poznaj rośliny ogrodowe, na które jesteś uczulony i sprawdź kalendarz! Powinieneś znać te informacje, jeśli możesz planować zajęcia na świeżym powietrzu. W ten sposób możesz zaplanować je, w które dni powinieneś brać lek na alergię lub pakować go na cały dzień.Oglądaj lokalną prognozę pogody, aby sprawdzić, czy pyłek jest wysoki na ten dzień. Jeśli tak, najlepiej skrócić czas spędzany na świeżym powietrzu. Jeśli chcesz wyjść na zewnątrz, upewnij się, że nie jest to między godziną 5 a 10 rano. Jest to czas, kiedy pyłek jest wysoki.Co wieczór weź prysznic i umyj włosy przed pójściem spać. Wierz lub nie, ale pyłek może zbierać się we włosach i na ciele. Powoduje pogorszenie alergii w nocy. Pamiętaj o dokładnym umyciu ciała i włosów przed pójściem spać. Wskazówki, jak żyć z intensywnymi alergiami

Może to zapobiegać temu zjawisku.Większość kaszlu jest spowodowana jakąś formą reakcji alergicznej, ale wiele osób automatycznie próbuje leczyć ten problem za pomocą środków przeciwkaszlowych.

Jednak alergiczny kaszel to sposób, w jaki układ oddechowy rozbija się i usuwa śluz. Tłumienie kaszlu utrudnia organizmowi skuteczne zwalczanie objawów alergii.Dla alergików dostępne są naturalne środki zaradcze. Te naturalne środki działają dobrze, pomagając zwalczać reakcje na pyłki i inne powszechne wyzwalacze alergii. Mogą zmniejszyć kichanie, swędzenie, obrzęk i złagodzić katar w bardziej naturalny sposób.Jadąc do szkoły lub pracy w szczycie sezonu alergicznego, ustaw klimatyzator pojazdu na „recyrkulację”. To ustawienie oczyszcza i chłodzi powietrze bez wciągania pyłków i zarodników z zewnątrz. Za każdym razem, gdy bierzesz samochód na wymianę oleju, poproś mechanika o wymianę filtra powietrza.W przypadku alergików, którzy są szczególnie wrażliwi na typowe alergeny, ważne jest, aby ograniczyć lub całkowicie unikać dotykania twarzy rękami. Alergeny powierzchniowe łatwo przenoszą się z palców do delikatnych obszarów, takich jak usta, oczy i nos. Dotykanie twarzy brudnymi rękami może również prowadzić do trądziku.Nasza pościel, zasłony, kołdry i ręczniki są potencjalnymi źródłami roztoczy. Roztocza są bardzo częstą przyczyną alergii. Jeśli myjesz te rzeczy w gorącej wodzie o temperaturze minimum 130 stopni. Zabijesz roztocza i zredukujesz alergeny w swoim środowisku.Powszechne alergie wywołują pyłki i sierść zwierząt domowych, które są trudne do pokonania, ponieważ są zawsze w powietrzu. Alergie nigdy nie powinny zawładnąć twoim życiem, co może tylko uniemożliwić ci zabawę. Pamiętaj o wskazówkach z powyższego artykułu, abyś mógł nauczyć się lepiej oddychać.